СВЕЕТНЕСС: Сиракуза на Свеет 16 са победом од 75-72 над Западном Вирџинијом (потпуно извештавање)

Наранџасти из Сиракузе су провели последња два минута чекајући да издахну пре него што су у недељу победили планинаре из Западне Вирџиније са 75-72 у другом колу НЦАА турнира.

Сиракуза је водила 70-59 на два минута до краја игре, али су ствари постале затегнуте у последњим минутама.

Планинари су победили Сиракузу са 9-2 у наредних минут и 20 секунди.

Емит Метјуз је вратио офанзивни скок и смањио предност СУ-а на 72-68 са 40 секунди до краја.

Сиракуза је имала проблема са убацивањем лопте против пресинга на пуном терену Западне Вирџиније. Наранџасти су искористили свој последњи тајм-аут са 32 секунде до краја.

Бади Бохајм је повећао предност Наранџастих на 74-68 са пар слободних бацања за 21 секунду до краја.

Али Џо Жирард је неколико секунди касније промашио предњи део једног и један. Западна Вирџинија је постигла гол на 4,3 секунде до краја и смањила разлику на 74-72.

Још једном, Сиракуза се мучила да дође до лопте. Квинси Гуерриер је одлетео од ноге играча Западне Вирџиније и изашао ван терена.

да ли ћемо добити проверу стимулације из 2000

Потом је Бохајм погодио још једно слободно бацање на 2,2 секунде до краја за вођство од 75-72.

Боехеим је завршио са 25 поена. Постигао је шест тројки. Његов наступ је уследио два дана након што је постигао 30 поена у победи СУ у првом колу над Стејтом Сан Дијего.

Наранџасти са 11 носилаца сада напредују у Свеет 16 где ће се суочити са Хјустоном или Рутгерсом.

ЛИНКОВИ ЗА РЕЗИМАЊЕ ИГРЕ:

НАЈГЛАВЉЕ ИГРЕ:

ПОЛОВИНА:

ПРЕГЛЕД ИГРЕ:

ИоуТубе видео снимци се не приказују у Цхроме-у

Наранџасти изгледају да ће се пласирати у Свеет Сиктеен у недељу када ће се суочити са трећим носиоцем Западном Вирџинијом у другом колу НЦАА мушког кошаркашког турнира 2021. Дојава из Банкерс Лифе Фиелдхоусе је заказана за 17:15.

11. носиоци Наранџасти забележили су победу у првом колу против Стејта Сан Дијего у петак увече иза 30 поена од Бадија Бохајма. Укупан број погодака домородца Фајетвила из Њујорка био је највећи на турнирској утакмици играча Сиракузе од 2010, када је Вес Џонсон убацио 31 поен у тријумфу у другом колу против Гонзаге.

У свом првом колу такмичења у петак, Западна Вирџинија је победила Стејт Морехед резултатом 84-67 иза 30 поена бека другог разреда Деуцеа МцБридеа. Планинари на такмичење улазе као 13. у земљи са укупним рекордом 19-9.

Сиракуза има 34-16 у серији свих времена против Западне Вирџиније и победила је у последњих пет такмичења против планинара. Тимови су раније били саиграчи на ВЕЛИКОМ ИСТОКУ од 1995. до 2012. и састали су се два пута у Медисон Сквер Гардену на ВЕЛИКОМ ИСТОчном турниру, при чему су Наранџасти победили у оба такмичења.

Утакмица ће бити други пут у историји НЦАА турнира где ће два тренера учесника имати по 900 победа у каријери. Први случај је био 2018. године, када су се Џим Бохајм и Сиракуза суочили са војводом Мајка Кржижевског у Свеет Сиктеен.

На шест утакмица Сиракуза-Западна Вирџинија у којима су Боехеим и Хуггинс били на страни, Наранџасти имају предност од 5-1.