РИТ дозвољава четири неодговорена гола у поразу од Канизиуса

Старији нападач РИТ-а, Џејк Хамахер, постигао је гол и асистенцију, али је домаћин Канизијус победио Тигрове са 5-2 у акцији атлантског хокеја у петак, у ЛЕЦОМ Харборцентру.

Бок сцоре

КАКО СЕ ТО ДЕСИЛО

Првих шест голова на утакмици су сви били у игри повер-плаи-а, док је Канизијус постигао кратак резултат да би затворио вече.

Канизијус је отворио резултат са 14:55 у првој трећини пре него што је РИТ узвратио са пар голова у наредних 10 минута.

Хамахер је поставио јуниорског нападача Елијаха Гонсалвеса за свој први тим у сезони са 7:53 на сату пре него што је забележио своју прву у години асистенцију старијег нападача Вила Калверлија са 5:36 до краја периода.

Канизијус је постигао гол на 19 секунди у другој трећини и поново девет минута касније за вођство од 3-2 које је пренео у трећу.

Џексон Декер је постигао свој други гол на утакмици 1:15 у трећој деоници и довео Голден Гриффинс у вођство од 4-2 пре него што је Кеатон Мастродонато затворио резултат са 1:18 до краја утакмице.

ГАМЕ НОТЕС

Цанисиус је завршио ноћ 4-за-6 на повер плаи-у, док је РИТ претворио 2-од-7 покушаја.

РИТ пенал килл је ушао у ноћ на 14. месту на националном нивоу (87,2), убивши 34 од 39 прилика за уништавање човека ове сезоне.

РИТ није дозволио четири пауер плеј гола на утакмици откако је гостујући Роберт Морис постигао резултат 4-за-6 у победи од 6-5 8. октобра 2016.

Млађи голман РИТ-а Колби Метјуз завршио је са 20 одбрана, док је РИТ-ов шутирао Канизијус, 26-25.

ШТА ЈЕ СЛЕДЕЋЕ

РИТ се суочава са Канисијем на крају викенд серије у суботу, 13. новембра у 16:05. у Бафалу.