Академија Миндерсе украла титулу одељења класе Б2 због касног звиждука у Нортхстар-Цхристиан ХС

Кошаркашки тим дечака Академије Миндерсе имао је тежак пут до утакмице за титулу Б2 Секције В разреда у петак увече у Нортхстар-Цхристиан Хигх Сцхоол. Као 6. носилац који излази из Фингер Лакес Еаст-а, прво би путовали више од 2 сата да би се суочили са бр. 3 носиоцем Велсвилом. Након слања са Тигровима, они би следећи пут кренули пут #2 Ц.Г. Финнеи где би експлодирали за 94 поена и место у утакмици за титулу против бр. 1 Нортхстар-Цхристиан у малој гимназији Книгхт-а у југозападном Рочестеру.

Старији Миндерсе, Јаред Кинг, ће пренети врући Минндерсеов ударац у утакмицу за титулу, срушивши три три поена прве четвртине да би гостујући Блуе Девилс повели са 21-18 након 1 четвртине. Нортстар би се вратио и преузео предност од 8 поена на полувремену, надмашивши Мајндерса 21-10 у 2. четвртини иза 15 поена у првом полувремену од најистакнутијег јуниора Витеза Тарнера Хариса.

У 3. четвртини, са Џаредом Кингом у проблему са фаулом, Мајндерс је користио комбинацију удараца сениора Ника Џонса који је постигао 7 у претпоследњој четвртини и јуниора Троја Кабата који је срушио три тројке и повукао унутар три поена, 54-51, креће у последњу четвртину.

ажурирање социјалног осигурања за 2022

Водство би се променило четири пута у четвртој четвртини, пошто је Кабат додао своју 5. тројку на утакмици, а Ник Џонс је наставио да проналази начине да постигне кошаркашку лопту, док је Харис из НС-Кристијана наставио да пржи одбрану Ђавола за високу утакмицу. 32 поена, док би се водећи стрелац Книгхтса Рајан Гарвуд мучио да његов шут заврши са само 12 поена, 13 испод просека сезоне.

Пошто је Мајндерс заостајао за 1 поен у последњем минуту, јуниорски нападач Мајкл Богарт би се окренуо на блоку и сахранио скакача који је могао да буде победник Плавих ђавола. Али, са само 2 секунде преостале, покушај Турнера Харриса да врати вођство на скакачу од 8 стопа у ван равнотежи би промашио циљ и када се појавило да би Миндерсе прославио 10. титулу у секцији њихове школе, један од тројице судија који су додељени утакмици зазвиждао би на један од најсумњивијих прекршаја које ћете икада видети….

проширење задруге округа Сенеца Цорнелл

После прекршаја, петог против Џареда Кинга, Харис би убацио два огромна слободна бацања (био је 9 од 10 из добротворне траке те ноћи) да би обезбедио победу након што би три четвртине очаја Мајндерса старијег Џејка Смита одскочио обод. Играчи и тренери Нортхстар-Цхристиан-а упали су на терен како би прославили 4. титулу у секцији својих школа у последњих 6 година.

Код Мајндерса, Ник Џонс је водио са 17 поена, Трој Кабат је завршио са 15, а Џеред Кинг је постигао 14. Мајк Богарт би завршио са 9 поена, сениор Сем Лоренцети је постигао 6, а Дилан Лариза је заокружио Мајндерсов поен са 2 поена. Миндерсе би увече завршио 5 од 9 са добротворне траке, док су Книгхтови били скоро савршени 16 од 17 са линије слободних бацања.