Итака доноси кући трећу узастопну Кортаку Југ победом на стадиону МетЛифе

Фудбалска репрезентација Итака колеџа победила је СУНИ Цортланд са 32-20 у 61. утакмици Цортаца Југ 16. новембра на стадиону МетЛифе у Еаст Рутхерфорду, Њу Џерси. Утакмица је оборила рекорд посећености за фудбалску утакмицу дивизије ИИИ са 45.161 особом. То је трећа победа Бомберса у Цортаца Југу за редом.

У Еаст Рутхерфорду је био сунчан дан без облака, али температура је била хладних 41 степен. МетЛифе стадион је био препун навијача свих узраста који су носили Бомбер плаву опрему или Ред Драгон црвену. Џамботрони су приказали снимке оба тима које су снимили студенти током протеклих неколико месеци у припреми за највећу фудбалску утакмицу Дивизије ИИИ у историји.

Бомберси су одржали контролу у првом полувремену, поседујући лопту за 21:33 могућег полувремена од 30 минута. Постигли су гол у првом поседу утакмице са 80 јарди. Старији квотербек Џо Џерминерио је утрчао у тачдаун од 1 јарду, а бруцош Ник Бахамонде постигао је додатни поен и довео Бомбрерсе у вођство од 7–0 са нешто мање од девет минута до краја прве четвртине.

Кортланд је успео да обезбеди два прва дауфа у својој првој вожњи, али старији бек Брет Сегала је промашио ударац и успео га је старији дефанзивац Бомберса Џон Хадак на линији од 40 јарди. Међутим, екипу Саут Хила су мучили пенали након опоравка и гурнути су до линије од 49 јарди. Након што је Герминерио направио јуриш од 11 јарди на 3. и 27, бруцош Ник Бахамонде је покушао са 48 јарди са четвртог гола, али је први пут целе сезоне био кратак када је ударац промашио удесно.