Јенкији су коначно победили Ред Сокс у кишном скраћеном мечу од шест ининга

Гери Санчез и Глејбер Торес ударили су узастопце Хомере кроз капи кише да би обезбедили вођство за оштар учинак Герита Кола пошто су Јенкији победили Ред Соксе први пут ове сезоне, славећи победу од 3-1 у влажну и дивљу суботу ноћ на стадиону Ианкее.

Санчез и Торес су изгубили своје узастопне нападе у шестом инингу против бостонског ослобађача Хироказуа Савамуре. Санчез је једва почистио зид десног поља на кошуљици која је ударила у навијача који је стајао близу врха ограде, што је изазвало ревизију сметњи, а онда је Торес снимио сушу без домаћина од 29 утакмица како би заобишао базе први пут од 4. јуна.

Игра је прекинута након шестог ининга. Јенкији су поправили на 1-7 против Бостона, наџивевши своје ривале док су играли у поплави после сувих 50 минута закашњења. У шестом инингу је такође менаџер Ред Сокса Алекс Кора накратко повукао свој тим са терена, пошто је леви играч Алекса Вердуго погођен бејзбол лоптом са трибина.

У горњем полувремену, Цоле је направио око два хода и погодио инфиелд како би закачио напуњене базе, ударивши Кристијана Васкеза у замаху о коме се жестоко расправљало, што је изазвало два избацивања на клупи Бостона: хватач Кевин Плавецки и тренер са клупе Вилл Венабле.

Враћајући се по први пут након потпуног прекида игре Астроса од 129 поена, Кол је своје друго полувреме отворио учинком од 11 удараца. Сингл Кристијана Ароја у другом инингу довео је до јединог бостонског бежања од Кола, који је разбацио пет погодака у шест ининга.

Јенкији су остали без погодака у петом инингу од стране Натхана Еовалдија. Грег Ален је постигао први погодак Њујорка дуплом извођењем два аута, а затим је постигао изједначење у синглу ДЈ ЛеМахиеуа на левом пољу.