Велика 2. четвртина моће Хобарта над Буфф Стате-ом

Фудбалски тим Хобарт колеџа постигао је 31 поен у другој четвртини на путу до победе у Лиги слободе над Бафало Стејт универзитетом данас поподне 45-21. Преокрети су играли велику улогу у данашњем исходу пошто су Статемен завршили утакмицу плус-4 у маргини преокрета.

ДА СЕ ЗНА

• Хобарт: 4-1, 1-1 Либерти лига
  • Буффало Стате: 1-4, 0-2 Либерти Леагуе
  • Државници су напредовали на 7-3 свих времена против Бенгалса. Хобарт је победио у сваком од претходних пет сусрета.

ПРВИ КВАРТАЛ

• Сваки тим је постигао гол у свом првом поседу.
  • Хобарту је било потребно само пет одигравања да пређе 59 јарди, што је отворило резултат у ТД-у од 5 јарди који је водио квотербек .
  • Буффало Стате је узвратио са сатом који је појео марш од 15 играња, 77 јарди који је потрошио 9:14. Квотербек Амир Камерон постигао је гол на голману из 1.
  • Бенгалси су имали прилику да поведу, пресјекли су Колумбија и направили напад на Хобарт 35. Три игре касније, Баф Стејт је покушао са 41 јарду, али је ударац био кратак, одржавши утакмицу неријешено.

ПРЕКРЕТНИЦА

• Плима се окренула у Хобартову корист због игре коју би оба тима најрадије заборавила.
  • На четвртом и 7 близу средине терена, Статемен су се поређали за пунт. је погрешно одиграо ударац и Буффало Стате је повратио изгубљену лопту на Хобарту 28. Међутим, Бенгалси су позвани на недозвољену замену у игри, што је Статеменима дало преокрет.
  • Овог пута, Хобарт је одлучио да иде на то и то се у великој мери исплатило. Коломби је бацио стрелицу ка широком хватачу  који је спектакуларно ухватио једну руку, а затим искористио своју брзину да се удаљи од одбране и постигне тачдаун од 51 јарду.

ПРОМЕТИ

• У поседу који је уследио, Буффало Стате је промашио примопредају на сопствених 31, а бек га је  покупио и убацио у енд зону да би продужио Хобартово вођство.
  • Државници су добили још један резултат на следећем старту, изнудивши петљање на Буффало Стате 18. Три игре касније, трчањем назад  поентирао са 2 јарда. Био је то његов 38. тачдаун у каријери, изједначивши га на петом месту на Хобартовој листи свих времена са Ти Годињом ’05.
  • Државници су постигли гол у последња два поседа полувремена, користећи Веферингов гол са 26 јарди и додавање Цоломбија са 43 јарди у ширину,  да су повећали своју предност на 38-7 до полувремена.

СТЕРЛИНГ СТАТЕСМЕН

• Коломби је имао 11 од 17 додавања за 203 јарда и два тачдауна само раним пресеком. Такође је имао осам кари за 28 јарди и ТД.
  • Босвел је водио избалансиран јуришни напад са 52 јарда на 10 карри. Такође је ухватио тимски висока четири додавања за 27 јарди.
  • Кроуел је имао два хватања за 62 јарде.
  • Линебацкер  предводио је одбрану са рекордних 14 преламања и првим пресретом у каријери.
  • Линебацкер  додао је девет заустављања.
  • Линебацкерс  и  и безбедност  такође су бележили пресретања за Хобарт.

БЕНГАЛС БЕСТ

заказивање службе за социјално осигурање на мрежи
  • Линијски бек Еван Сервантес је предводио госте са 14 потеза и повратио је грешку.
  • Руннинг бек Але Вилсон је јурио за 77 јарди високих у игри на 19 карри.
  • Камерон је имао 14 од 34 додавања за 176 јарди са ТД.
  • Вајд хватачи Тарик Нелсон (4 за 74 јарда) и Ник Брус (4 за 44) били су најбољи хватачи пасова у Бафало Стејту.

НА ХОРИЗОНТУ

• Хобарт ће остати код куће за своје следеће такмичење, угостивши Хилберта у 13:00. почетак у суботу, 14. октобра.