Два фудбалера Хобарта добијају недељне награде

.јпг

Ауто ДрафтФотографија преко: Хобарт Атхлетицс

Хобарт Цоллеге је освојио две од четири недељне фудбалске награде Либерти лиге. Слободна безбедност Блејк Хансен је проглашен за извођача недеље за специјалне тимове, а за дефанзивног извођача недеље Брајан Агилар.

Хобарт је у суботу освојио ЕЦАЦ Аса С. Бусхнелл Бовл са 21-3 на Вестминстер колеџу, завршивши сезону са 9-2. Државници су ограничили Титане на само један гол из прве четвртине, њихов најнижи резултат у сезони. То је такође био први пут ове године да Вестминстер није бацио бар једну тачдаун пас.

Хансен је проглашен за МВП-а утакмице, забележивши чак 14 надигравања, укључујући осам соло. Такође је прекинуо додавање и блокирао пунт, који је опоравио и вратио за тачдаун. Са Хобартом који је водио 7-0 у првој четвртини, Хансен је блокирао ударац дубоко на територији Вестминстера, вратио га у 11 и улетео у енд зону нетакнут за свој први студентски ТД.

Хансен је играо у свих 11 утакмица ове сезоне, забележивши 45 надигравања, три прекида паса и пресретање. Наступио је у 22 утакмице у каријери, забележио је 60 утакмица и шест пасова.

Агилар је у суботу имао девет превара. У трећој четвртини са Титансима у црвеној зони изнудио је петљање које су Државници опоравили. Била је то једна од четири изгубљене лопте до којих је дошла одбрана Хобарта на утакмици.

У 10 утакмица ове сезоне, Агуилар је направио тимски висок 85 надигравања, укључујући четири за пораз и пола сака. У 26 утакмица у каријери, имао је 126 надигравања, 16 надигравања за пораз, четири сака, четири изнуђена фумбла и два опоравка.