Југгернаут Јужне Сенеке иде један за другим, Гананда осваја Ц1 титулу, а Миндерсе Лади Блуес носи круну класе Б

У троструком троструком мечу првенства у кошарци за девојчице у средњој школи Русх-Хенриетта, лиге Вејн-Фингер Лејкс би освојиле титуле у класи Ц1, Ц2 и Б као Лејди Фалконс Јужне Сенеке, Гананда Блуе Пантхерс и Миндерсе Блуе Ђаволи би сви дизали блокове. За браниоца титуле државе Лејди Фалконс то је била друга узастопна титула у делу, а за главног тренера Мајндерса Џерија Андерсона, друга откако је пре пет сезона преузео клупу Лејди Блу Девилс. Потпуна покривеност испод…

Миндерсе 45, Ваиланд Цохоцтон 36 (класа Б)
* ЛивингМак Спортс Видео Реплаи
*

.јпг

Мајндерс је избрисао заостатак на полувремену од 21-13 предвођен великом дефанзивном напретком сениорке Саре Шафер и компаније. Шафер је већи део другог полувремена играо против звезде Вејланд-Кохоктона, Алекс Батона, ограничавајући се на њу на само 3 поена у другом полувремену. У нападу, Миндерсеа је предводио трио Хајди Милер, Хејли Кејс и Медисон Барнет. Милер је у првом полувремену држао утакмицу близу са 9 поена.

Плави ђаволи су заостајали 25-15 у трећој четвртини, али су наставили са 13-0. Са нешто више од четири минута до краја и нерешеним резултатом на 33, виши бек Хејли Кејс је погодио тројке узастопно и запалио испад од 11-0 који је завршио полагањем Хане Браун-Трајс. Кејс је постигао 11 поена у другом полувремену, укључујући три огромна трифекта док су Лади Блуе Девилс освојиле своју 11. титулу у секцији у историји школе.

Хајди Милер – 15 поена, 12 скокова
Хејли Кејс – 11 поена, 3 скока, 3 асистенције
Медисон Барнет – 11 поена, 4 украдене лопте, 3 скока

Миндерсе се суочава са представником Секције 6 (ТБД) на државном турниру 11. марта на Универзитету Буффало Стате.

Јужна Сенека 51, Каледонија-Мамфорд 42 (Класа Ц2)
*

.јпг

Шампионе округа Вејн предводили су Саманта Крамб са 12 поена и Ема Дрејк која је постигла 7, а Плави Пантери су освојили своју другу титулу у школској историји. Црумб је проглашен за МВП-а турнира.

Јужни Сенека и Гананда ће се сада борити у Блумфилду у уторак увече за пласман у плеј-оф Њујорка као представник Секције В класе Ц.

Видео најзанимљивији део суботе у Русх-Хенриетта из Спецтрум Невс-а.