СКАНЕАТЕЛЕС СВЕЕП: Лејкерси освајају круне класе Б у секцији ИИИ фудбала

Кад год локални средњошколски тим освоји титулу у секцији, то је нешто што цео град може да прослави и иза чега. Ове фудбалске сезоне, прослава Сканеателеса биће дупло лепша него што су тимови дечака и девојчица освојили турнир класе Б у секцији ИИИ.

Девојке су започеле журку прошлог петка увече против Клинтонове. Била је тешка утакмица између екипа, а прво полувреме је било нерешено. Клинтонова је брзо скочила у вођство у другом полувремену. Тада су Лејкерси прешли у напад, пошто је Кетрин Мориси извела дуги пас Мејв Мекнил у задњи део мреже.

Како је време одмицало, падала је и киша и утакмица је кренула у продужетке. Првих 10 минута продужетка је дошло и прошло без гола, а чинило се да је други био предодређен за исту судбину све док Морриссеи није постигла свој други гол вечери за три минута до краја. Последња три минута су откуцала и Лејкерси су обезбедили круну за девојчице класе Б за део ИИИ.

У понедељак увече, момци су били на реду да виде да ли могу да донесу кући титулу класе Б. Меч против Казеновије је имао сличан почетак као и игра за девојчице, али Ден Рамсгард из Сканеателеса је имао друге планове. На 15' првог полувремена постигао је први гол на утакмици. Брзо узастопно, саиграч Овен Чејни постигао је други гол на 17’.

На почетку паузе, Лејкерси су водили са 2-0, и то би било све што би им требало да Сканеателес угаси Цазеновију да освоје титуле у класи Б за дечаке у секцији ИИИ. Сканеателес се у том процесу узастопно игра у титулама дечака, победивши у класи Б 2019. године, последњи пут када је Секција ИИИ одржала турнир.

Док ће тим дечака играти са тимом који ће бити одређен у суб-регионалној акцији, девојчице ће играти против Шалмонта у уторак увече у 17 часова у Читенангу у својој субрегионалној утакмици.