Фудбалска сезона Сканеателеса се завршава поразом од Ченанго Форкса

Фотографија путем: Јустин Ритзел

Током целе сезоне, фудбалски тим Сканеателеса је рачунао да ће његов напад брзим ударцем надвладати противничку екипу, што је функционисало прилично добро током низа без пораза до шампионата Секције ИИИ класе Ц.

Али Лејкерси су били ти који су били надјачани у суботу у регионалном финалу на Весталовом стадиону Дик Хувер, пошто је дугогодишњи моћник Секције ИВ Ченанго Форкс постигао гол у првих пет поседа и победио 41-28.

Ова двојица су имала веома скорију историју – наиме, регионално финале 2018. на стадиону Брагман у Цицеро-Нортх Сиракузи које је Патрицк Хацклер освојио за Лејкерсе са тачдауном у финалној игри утакмице.

И није требало дуго да Сканеателес поново заостаје за Форксом. Џејмс Мусо је бацио пресрет на уводни посед Лејкерса, који су Плави ђаволи кратким пољем претворили у поене када је Џеј Хак пронашао енд зону пет минута игре.

Не могавши одмах да одговори, Сканеателес је посматрао како Форкс саставља други погодак који је, опет, Хак завршио, његов тачдаун од три јарде донео је Блуе Девилсима предност од 14-0.

Непосредно пре краја прве четвртине, Мусо се повезао са Кодијем Незбитом у кључној конверзији на четвртом-далу-и-15, постављајући исти пар на додавање од 15 јарди које је смањило заостатак Лејкерса на 14-7 при уласку у другу раздобље.

Плавим ђаволима су биле потребне само две игре од борбе да поврате своју маргину, Хакк је поново спалио одбрану Сканеателеса док је трчао 40 јарди за свој трећи ТД поподне.

Четврта вожња Плавих ђавола, након полувремена, резултирала је још једним тачдауном Хаака, а његов четврти резултат са 12 секунди до краја полувремена је 28-7 на одмор.

Истина, Сканеателес је заостајао у две од своје три утакмице плеј-офа, скупљајући се да би победио Канастоту и Казеновију, али за окупљање овде би одбрана захтевала било какву заустављање.

Форкс је, међутим, остао незаустављив, спаливши првих пет и више минута треће четвртине у другој вожњи док је стигао до оне Лејкерса пре него што је Зандер Арнолд претворио.

Сканеателесу је био потребан пар конверзија у четвртом нанижењу да састави акцију касно у периоду који је Незбит завршио са 16 јарди замахом до крајње зоне.

Тек у четвртој четвртини Лејкерси су коначно стали у дефанзиви, а то је довело до вожње коју је Мусо завршио са замахом који је Незбит претворио у свој трећи ТД смањивши предност Форкса на 34-21 за седам минута до краја.

То је још увек оставило времена да се заврши надигравање, али Форкс је одложио утакмицу са још једним солидним погоном који је Хаак завршио својим петим ТД, трчањем од 15 јарди са 3:26 до краја, иако би Лејкерси додали резултат у последњем минуту.

Сканеателес је завршио сезону са 9-1.