Мајндерс и Њуарк пролазе у финале класе Б у Блуе Цросс Арени; Девојке из Јужне Сенеке стижу до утакмице за титулу (потпуно извештавање)

Најбољи носиоци Миндерсе Ацадеми Блуе Девилс су предводили 4. носиоце Еарли Цоллеге са 27 поена у 3. четвртини прве утакмице у среду увече у двомеђу полуфинала Секције В класе Б у средњој школи Виктор. Еарли Цоллеге би се вратио пошто су се Плави ђаволи охладили на линији слободних бацања и имали лопту са шансом да освоје утакмицу, али је скок Тајмина Холта био кратак како је време истекло и Миндерсе је побегао са 59-58. Плави ђаволи се враћају на Блу крос арену и на утакмицу шампионата по први пут од освајања титуле класе Ц1 2013. године.

Миндерсе ће се суочити са 2. носиоцем Њуарк Редсима који би, у другом полувремену двомеча у Виктору, касно извукли Ливонију број 3 за победу од 57-49 предвођени 17 поена и 11 скокова од јуниора Тејлора Клементса. Реид ВанСцотер из Ливоније постигао је 30 поена уз 9 тројки у поразу.

Ово поставља утакмицу првенства Фингер Лакес Еаст. Мајндерс ће се суочити са Њуарком у понедељак увече у 18:15 у Блуе Цросс Арени за титулу Б класе В. два тима су се разишла у регуларној сезони, оба су победила код куће.

Погледајте цео полуфинални дублхеадер у Виктору од Џима Синикропија и Мета Веркија или укључите у четвртак увече у 21:00 за видео репризу дублхедера у среду увече уживо. Потпуни резултати полуфиналних утакмица за дечаке и девојчице у среду увече у наставку…