Хобарт је доживео први пораз у сезони од Итаке, 28-21

Руннинг бацк Раисхавн Босвелл је направио високу игру од 188 јарди у нападу и постигао два тачдауна, али је број 17 Итака надмашио број 21 Хобарта са 28-21 данас поподне. Бомберси су повели средином четврте четвртине и направили две одбрамбене позиције у црвеној зони како би спречиле Статемен.

бели маенг да кратом ефекти

Босвел је ухватио шест пасова високих у игри за 92 јарда, изједначивши гем на 14 на додавање од 11 јарди квотербека Давида Кревсона. Босвел је такође имао 12 карри за 96 јарди високих у игри, укључујући ТД трку од 70 јарди која је довела Хобарта у предност 21-14 са око пет минута до краја у трећој четвртини. Кревсон је имао 15 од 29 додавања за 223 јарда уз тачдаун и пресретање.

Итака (4-0, 1-0) је одговорила на Босвелов трк од 70 на левој бочној линији са пет играња, 65 јарди тачдауном. Бомберси су имали узастопне помаке од 22 јарде да би успоставили ТД трку Џелена Хајнса од 6 јарди. Хајнс је завршио дан са 21 извођењем за 89 јарди.

Итака је умало повратила предност два минута у четвртој четвртини, али покушај Бомберса са 37 јарди није био добар. Хобарт није успео да постигне гол у свом следећем поседу и вратио се домаћем тиму. Овог пута Итака је уновчила и то брзо. Три узастопна завршетка од стране квотербека А.Ј. Вингфилд је ставио последњи тачдаун на таблу. Пронашао је Ендруа Вита на 30 јарди у резултатској игри за вођство од 28-21 са 8:54 до краја. Вингфилд је имао 17 од 21 додавања за 221 јарду и ТД. Такође је јурио шест пута за 11 јарди и тачдаун.

црвени маенг да кратом ефекти

Хобарт је марширао 51 јарду у девет играња, постављајући секунду и девет од Итхаца 14. Крвсонова додавања у свакој од наредне три игре су била непотпуна и преокренула је лопту на дауе са 2:11.

Суочавајући се са трећим и једним, Итака је дала лопту Хајнсу, али га је линијски бек Емет Форде зауставио без добитка. Бомберси су ударили, остављајући Статеменима један минут до 56 јарди.

Кревсон је започео вожњу са 13 јарди завршетком до Алекса Лабеле (5 рец, 69 јарди) и три игре касније повезао се са Крисом Бартошићем на 27 јарди да би поставио Хобарта на Итхаца 16. Након што је убацио лопту да би прво зауставио сат доле, Кревсонов други пас је отишао тик ван домашаја Мајкла Батиса у задњем, десном углу енд зоне. На трећем доле, Кревсон се откотрљао удесно и погледао да баци назад на своју леву страну, али је изгубио контролу над лоптом. Успео је да поврати петљање и успео је да постигне 1 јарду, али је ухваћен у нападу и време је истекло.

После прве четвртине без голова, Итака је стигла до енд зоне три игре у другу четвртину на 27-јарди коју је истрчао Вингфилд. Ентони Робинсон из Бомберса пресрео је Кревсона у вожњи која је уследила и вратио га 29 јарди у Хобарт 26. Четири игре касније, Џејлен Леонард-Озборн је постигао гол у трчању од 8 јарди за вођство од 14-0.

Хобарт је дошао на таблу непосредно пре полувремена са 81 јардом са девет играња. Кревсон је погодио Лабелу са 38 јарди у првој игри за највећи добитак у вожњи. Бек Тим Денхам Јр. завршио је марш трком од 6 јарди.