Хобарт искључује Роцхестер како би задржао Центенниал Цуп

Бек Тим Денхам Јр. постигао је три тачдауна у другој четвртини, а одбрана је дала свој други прекид у сезони, пошто је фудбалски тим Хобарт колеџа задржао Центенниал Цуп победом од 31-0 на Универзитету у Рочестеру данас поподне. Центенниал Цуп је инаугурисан 2007. како би се признала 100. утакмица у ривалству Рочестер-Хобарт. Тимови су до сада играли 113 пута. Хобарт је победио 58 пута, Рочестер има 48 победа, а било је седам нерешених утакмица. Ово је 14. пут да играју за трофеј.

Бок сцоре

Денхам је завршио са 159 јарди јурећи на 14 карри. Постигао је гол у трчањима од 13 јарди, шест јарди и 12 јарди - све у размаку од отприлике 12 минута. Подигао је укупну сезону јуриша на 1.078 јарди, чиме је постао први Статеман који је прешао преко 1.000 јарди у сезони од 2013. године.

Хобарт (8-2, 4-2) је завршио другу четвртину повратком од 86 јарди за ТД. У четвртој четвртини, Тобијас Веферинг је шутирао са 43 јарде и постигао погодак.

Раисхавн Босвелл је јурио за 119 јарди у 15 извођења. Хобарт је јурнуо на мрежу од 304 јарде и додао за још 12.

Линебацкерс Еметт Форде и Бриан Агуилар поделили су тимски високе почасти са по осам покушаја. Форде је такође донео своју шесту смену у лиги која је водећи у сезони.

Даниел Папантонис из Роцхестера јурнуо је на мрежу од 151 јарду на 22 хватања. Рајан Роуз је повезао на 11 од 29 бацања. Два пута је отпуштен и једном пресретнут – Цал Сулливан је ТД завршио другу четвртину.

Хобарт је остварио четврту позицију у свакој од прва три поседа Рочестера. После другог заустављања, Државници су марширали 51 јарду у шест утакмица, а Денхам је постигао гол из 13. Папантонис је имао 52 јарда одметнути у следећој вожњи Рочестера. Избацио га је Џејмс Махони у 6. Џекети су дошли до 1, али је Џеред Лик прекинуо четврти пас у енд зони намењен Рајану Паскуалију и гости су преузели своју 1.

Денхам и Босвелл су прекинули дуге трке (Денхам 29 јарди, Босвелл 25), а државници су били у помоћи личном грешком против Роцхестера након што је Босвелл истрчао 13 јарди. Денхам је постигао гол са шест и повећао резултат од 14-0. Игра у трчању је донела 57 јарди у следећем поседу Хобарта, а Денхам је постигао гол из 12.

Роуз је одвео Иелловјацкетсе са својих 34 на Хобарт 10. Његово треће додавање на десној страни од 10 је одабрао Саливан који је убрзао удаљавајући се од прогонитеља и постигао погодак када се огласила сирена на полувремену.

НЦАА терен за плеј-оф биће објављен у недељу увече. Понуде за ЕЦАЦ Бовл биће објављене у понедељак у подне.