Хобарт обара #11 Роцхестер, 73-72

Сениор нападач  је у скоку са 12 секунди до краја да би кошаркашки тим Хобарт колеџа повео са 73-72 у односу на национално рангирани Универзитет у Рочестеру, а Стејтсмени су се одржали у победи ван конференције у уторак увече.

Мешанић је постигао 24 поена, девет скокова и четири асистенције. Он је шутирао 11 од 18 и 2 од 4 на линији. Нападач друге године  придружио му се двоцифрено, дајући 15 поена, укључујући 5 од 8 покушаја са терена. Старији нападач  и нападач друге године  убацили су осам, односно седам поена. Нападач свршеног студента повукао је осам скокова и постигао шест поена.

Иелловјацкетсе су предводили пар ноћи са 17 поена од стране старијег бека Рос Ганга и нападача постдипломаца Рајана Алжира. Ганг је такође надјачао УР са седам скокова, док је Алжир додао шест. Двоцифрен је стигао и јуниорски бек Мет Вил са 10 поена.

КЉУЧНА СТАТИСТИКА

• Хобарт је уживао у предности 35-33, али је Рочестер имао предност од 12-11 у поенима за другу шансу.
  • Хобарт је надмашио Рочестер са 50-42.
  • Државници су шутирали 50,8% са пода, али само 47,6% на линији слободних бацања.
  • Иелловјацкетс су шутирали 46,6% са пода и 70% са линије слободних бацања.

СЦОРИНГ РУНС

• Девет минута игре, Хобарт је повео са 16-11, али је Рочестер узвратио, користећи серију од 19-6 и повео са 30-22. Ганг и Алжир су постигли по пет поена током скока.
  • Хобарт је затворио полувреме серијом од 13-5 која је изједначила на 35 уласком у свлачионицу. Џексон и  обојица су имали по четири поена у трци за Статемен.
  • Хобарт је водио већи део другог полувремена и никада није заостајао више од два.

ДРАМАТИЦ ФИНИСХ

• Државници су водили са четири док је сат откуцавао мање од једног минута до краја. Ганг је дошао до линије слободних бацања и направио оба да преполови заостатак свог тима.
  • Рочестер је тада искористио пуну пресу на терену да изнуди преокрет. Ганг је искористио традиционалну игру од 3 поена са 30 секунди до предности од 1 поена.
  • У Хобартовој офанзивној завршници, Вокер је показао кратак скакач који је био ван циља, али  је био ту да га врати кући и доведе Хобарта у вођство.
  • затим је везао Алжир на додавању за скок на седам секунди до краја, дајући Статеменима посед.
  • Хобарт је под притиском још једном преокренуо лопту и Ганг је шутирао тројку која је била ван гола. Добили су лопту ван игралишта након што је изашла од Статемена за 0,5 секунди до краја, али УР није могао да изведе још један ударац пре истека времена.