Голман Хобарта у лакросу Кевин Холтби добија две недељне награде

Голман Хобарт колеџа Кевин Холтби освојио је пар награда за своју сјајну игру на тада 19. Брајанту у суботу. Студент друге године је проглашен за одбрамбеног играча недеље Североисточне конференције и зарадио је место у УСИЛА националном тиму недеље. Ово је други пут ове сезоне да је НЕЦ одбрамбени играч недеље.

Холтби је направио рекордних 23 одбране и довео Статемен до победе од 11-10 над Булдогсима. Забележио је 13 одбрана у прве три четвртине и подигао своју игру притиском у четвртој четвртини, одбијајући 10 од 11 удараца које је Брајант упутио на гол. Холтби је направио две одбране у последњем минуту када је Хобарт избио пар пенала.

То је највише одбрана у игри Статемена од када је Макс Силберлихт '10 направио 23 одбрана против Сиракузе 23. марта 2010. У Хобартовој Дивизији И ери, само четири пута је голман Хобарта остварио више од 23 одбране у утакмици.

Холтби је почео све четири утакмице за Хобарт ове сезоне, постигавши рекорд од 3-1 са процентом одбрана од 0,604 и просеком од 10,50 голова. Он је други у нацији по одбрани по утакмици (16,0) и седми по проценту одбрана.

Хобарт (3-1, 3-1) је тренутно изједначен на трећем месту са Брајантом на НЕЦ табели. Државници заостају за лидером конференције, Сент Џозефом (4-3, 4-0). Хобарт ће угостити Хоксе од 13 часова. у суботу, 10. априла. Утакмица ће бити емитована путем интернета на ХВС Алл-Аццесс, а преносиће ВЕОС-ФМ (89.5/90.3).

Статемен и Хавкс су се такмичили 10 пута, а свака страна је победила пет пута. Половину од 10 обрачуна решио је само један гол, укључујући сваки од претходна три.