Закони се враћају да казне начелнике

Вратите се у јануар 2021., а Бафало Билси су били у плеј-офу НФЛ-а и замишљали су да имају шансу да оду све до утакмице Супербоула. Међутим, шефови Канзас Ситија имали су друге планове. Упркос раном водству Билса од 0-9 у првој четвртини, Махомес је помогао да узврати борбу у другој и трећој, што би помогло Чифсу да пређе на пут до Супербоула са победом 38-24 .

И тако су Бафало Билси били у потрази за осветом у недељу увече, док су покушавали да казне Чифсе због болног изласка из прошле сезоне плеј-офа. Али, иако је ово била утакмица за два најбоља тима АФЦ-а, она је имала мало значаја за то тек на почетку сезоне. Дакле, поред права на хвалисање, јер има још доста утакмица до краја, обе ове франшизе су у великој шанси да и даље уђу у плеј-оф без обзира на то како је нерешено прошло.

И упркос томе што су Чифси фаворити за Супер Боул на многим апликацијама за спортско клађење ове сезоне , Биллси су били ти који су на крају добили слатки укус победе, док су трпали пут до импресивне победе од 38-20 над Чифсима. Можда неће надокнадити губитак који су доживели раније ове године, али би било лепо доказати да могу да победе један од најбољих тимова у НФЛ-у, и то убедљиво. А ево сажетка како се све то догодило.

Закони доминирају свуда

За разлику од њихове претходне утакмице, ово није био случај да су Билси рано преузели вођство и да су се Чифси вратили у игру. Овога пута Биллси су повели, продужили и држали се за сваку предност коју су могли да дођу. Био је то невероватан и доминантан наступ са квотербеком Џошом Аленом који је вукао конце.

Биллс и Цхиефс су два од најбољих нападачких тимова у НФЛ-у, али лоша одбрана је изневерила Цхиефс-е, јер су само пуштали Биллсу да прође кроз њих. Прва четвртина је била спора, пошто су обе екипе покушавале да успоставе поен на табли и да се стану у игру. И овог пута су заправо Чифси први уписали поене, а Буткер је шутирао 38 јарди из игре за 3 поена. Али онда је човек сата, Џош Ален, направио ТД трку, да би довео Билсе у вођство.

У другој четвртини Чифси су поново преузели вођство, пошто је Махомес бацио пас са 5 јарди, чиме је постигнуто 10-7 за Канзас. Али онда су Билси забележили 17 узастопних поена без одговора, почевши од Еммануела Сандерса који је дошао до краја додавања Џоша Алена од 35 јарди у тачдаун, доводећи их у вођство од 24-10. Пре него што је Буткер шутирао још један гол из игре пре краја четвртине и повео резултат на 24-13.