ВАИНЕ АЦЕС ФИНАЛ: Одбојка за девојчице доноси кући титулу у класи Б у секцији

Женска одбојкашка репрезентација Вејн Иглса обезбедила је круну класе Б у секцији В у суботу против досадног шестог носиоца Хонеој Фолс-Лима. ХФЛ је ушао у финалну рунду на превртању са узнемирене специјалне стране групе. Током првог сета меча, изгледало је као да ће се та прича наставити, пошто је Вејн погрешно искористио предност у раном сету и изгубио почетни сет резултатом 26-24.

блуе ватер грилл сканеателес ни

У другом сету, Вејн је успео да промени сценарио на ХФЛ-у након што су скочили на предност у раном сету. Овог пута, Орлови су се вратили из раног заостатка и однели победу у сету резултатом 25-22. У трећем сету, Вејн је успео да одржи замах, и иако је резултат био изједначен неколико пута током целог сета, Орлови никада нису заостајали и однели су победу резултатом 25-21.

У последњем сету меча, Орлови су скочили у рану предност од 7-1 у сету, међутим ХФЛ није отишао тихо, враћајући се и изједначио сет на 18-18. Вејн и ХФЛ постали су нераздвојни у неколико надигравања након тога, а сет је постао нерешен на 23-23. Вејн је успео да одбије сервис ХФЛ, ухвати један поен предности и има меч сервис. Било би то све што им је требало, пошто су Орлови однели победу 25-23 и победу у мечу 3-1.

Победа Орлова од 3-1 у финалу класе Б сада ће померити шампионе секције у регионалну утакмицу следећег викенда. Утакмица против противника који ће бити одређен из Секције ВИ игра се у ЛеРои Хигх Сцхоол следеће суботе од 12.30 часова.