Женски лакрос у Сиракузи котрља Мериленд на путу

Упркос касној промени која је приморала број 4 Сиракузе (6-1) да крене на пут за такмичење, 'Цусе је победио бр. 9 Мериленд (1-3) у убедљивој победи од 10-5. То је први пут да су Наранџасти победили у Колеџ Парку од 2012. и тек друга победа над Терпсима у 26 сусрета. Одбрана Сиракузе задржала је Террапинсе на најслабијој утакмици од марта 2007.

Енергија тимова која је долазила је била изванредна и та енергија се пренела у игру од пуних 60 минута, што нам је дало резултат којем смо тежили, рекао је помоћник тренера Сиднеј Пирека. .

Сиракуза (6-1) постигла је прва четири гола на утакмици. Другостепеница Меагхан Тиррелл постигла је први гол дана при резултату 27:24 на асистенцију сениорке Емили Хаврисцхук. Хавришчук је постигла пар од укупно пет голова у првом полувремену, а другакиња Сијера Кокерил је постигла један и довела наранџасте у вођство од 4-0 на полувремену. Старији голман Аса Голдсток имао је пет импресивних одбрана, а одбрана наранџастих је била закључана да задржи Терпсе на нула голова. Голдстоково прво спасавање дана било је њено 500. спасавање у каријери за СУ.

Мериленд и СУ су заменили голове на почетку другог полувремена пре него што су Терапинси кренули у серију од 3-0 и извукли један при 5-4. Хаврисцхук је погодио гол са слободне позиције и прекинуо низ Террапина. Мериленд је потом постигао сопствени гол за слободну позицију и повукао се за један на 6-5.