Женски лакрос Сиракузе стигао до Фајнал-фора са победом над Флоридом резултатом 17-11 (потпуни извештај)

Меагхан Тиррелл је тражила отворену траку на 12 метара, скренула је улево и срела дефанзивца Флориде, затим скренула удесно и суочила се са другим. Меагхан Тиррелл је покушала да дода када је лопта пала на земљу када се њен штап сударио са њеним дефанзивцима.

Сем Сварт је скочио да покупи приземну лопту усред хаоса, а дефанзивци Флориде су је преплавили у потрази за лоптом док је звиждук засвирао. Гаторси су остварили посед, учврстивши осму изгубљену лопту Сиракузе у првих 30 минута игре.

женски стероиди пре и после

Мање од минута касније, Емили Хеллер је пробила осмерцу, поставила се испред голмана Сиракузе Асе Голдстока и послала лопту у мрежу да би изједначила на 5 на полувремену.

3. Сиракуза (16-3, 8-2 Атлантска обала) сусрела се са бр. 6 Флориде (18-3, 10-0 Америцан Атхлетиц) у четвртфиналу НЦАА турнира у суботу. Гаторси су ушли у игру у низу од 15 победа, задржавајући противнике на мање од 10 голова у свим осим два меча ове сезоне. Али у четвртфиналу, Наранџасти су постигли 17 голова против Флориде да би се пласирали у полуфинале НЦАА турнира.