Саваннах хоопс изузетан дебитује за Детроит-Мерци Титанс

Ноа Ватерман, рођен у Савани, њујоршки и дипломац Патх Лигхт Ацадеми (Волцотт) је један од мање познатих великих кошаркаша који долазе из области Фингер Лакес.

У средњошколској сезони 2018-19. Вотерман је предводио хришћанску школу Фингер Лакес (Сенека Фолс) до рекорда од 20-2 , у просеку 17,5 поена и 8,8 скокова по утакмици на путу ка освајању шампионата хришћанске атлетске лиге Емпајер Стејт (ЕСЦАЛ).

.јпг
.јпг

У суботу поподне, дан после Божића, Ноа Вотерман је коначно дебитовао са својим новим тимом.

Почео је за Титане у њиховом такмичењу против локалног ривала Оукланда и уписао укупно 23 минута у игри, 14 у првом полувремену и 9 у другом полувремену. Игра, која Окланд је на крају победио са 77-75 , отишао у продужетке. Вотермен, који је носио дрес број 1 у видео снимку испод, није се појавио у продужетку.

Утакмицу би завршио са 8 поена, 3 скока, 1 асистенцијом и 3 личне грешке. Ударио је 3-8 из терена и направио 1 од своја 2 покушаја за три поена.

Вотермен има петоро старије браће, две старије сестре и млађу сестру. Његов старији брат, Бен, игра кошарку на Фингер Лакес Цоммунити Цоллеге.

Детроит поново игра са Оукландом данас (27.12) од 16:00. Игра ће се емитовати на ЕСПН+, а радио емитовање на ВЛКВ 1500 АМ & 92,7 ФМ може се емитовати преко апликације ТунеИн Радио. Утакмицу можете пратити уживо на ЕСПН.цом овде .

АЖУРИРАЊЕ – НЕДЕЉА у 19:08:

У недељу поподне Детроит Мерси Титанси су изгубили од Оукланда други пут заредом у исто толико дана. Ноа Вотерман је, међутим, имао пробојну игру упркос поразу. У својој другој утакмици као Титан Саваннах, рођени НИ је постигао 19 поена при 7 од 12 шутева. Претворио је у 3 од 6 шутева иза лука за три поена и повукао три скока уз 3 асистенције. Забележио је 28 минута на терену у победи Оукланд Голден Гризлиса резултатом 83-80.

Погледајте Ноа Ватермана у најзанимљивијим детаљима недељне утакмице у наставку: