ПОВРАТАК У ТРОЈ: Девојке из Мидлакеса надјачале су Источну Аурору у ОТ и напредовале у други узастопни фајнал-фор Њујорка

Скоро годину дана удаљени од пораза универзитетске кошаркашице Мидлакес од Саскуеханна Валлеи-а у полуфиналу НИСПХСАА класе Б, Лади Сцреаминг Еаглес су биле само једну победу удаљене од повратка на државни фајнал-фор. Само шампион Секције ВИ класе Б Еаст Аурора стао им је на пут док су оба тима изашла на терен у суботу увече у Буффало Стате за регионалну утакмицу Фар Вест која се емитовала уживо на ЛивингМак( ).

Мидлакес је донео рекорд 21-3, друго узастопно првенство у секцији, и сениорски састав у такмичење са 21-3 Еаст Аурора, коју је предводила најбољи стрелац Сара Тали.

заказивање службе за социјално осигурање на мрежи

Девојке тренера Нејта Рича изашле су из гејта и заостале са 12-2 рано, јер су Блуе Девилси изгледали пријатно са брзим темпом од краја до краја који обично одговара Орловима. Мидлакес би се мучио са само 19 поена у првом полувремену и имао би заостатак од 30-19 на паузу.

Најбољи стрелац Мидлакеса свих времена Алаина Форбес се мучила са терена у првом полувремену и завршила са само 6 поена, све у другој четвртини. Други водећи стрелац тима, друга година Цара Валкер, такође се борила да пронађе тачку и остала је без голова у првом полувремену. На срећу тренера Рича, сениорка Мејси Киснер је успела да обезбеди рани напад и завршила другу четвртину са 8 поена. Сарах Тулли је предводила све стрелце у првом полувремену са 10 поена.

Мидлакес би узвратио у другом полувремену и смањио заостатак на 5 на крају 3. четвртине иза јаче игре Маци Киснер и колеге сениора Сиднеи Пассалацкуа.

Коначно, у последњој трећини, Алаина Форбес је ухватила свој корак и постигла 10 у последњих 8 минута регуларног дела, док је Мидлакес држао Ист Аурору на само 16 поена у другом полувремену. Цара Валкер је претворила у игру за три поена са преосталих 1:20, а Мидлакес је на крају изнудио продужетак пошто је четврта четвртина завршена безизлазним резултатом 46-46.

Период продужетка је био само Мидлакес док је Сидни Пасалаква претворио полагање у блоку уз асистенцију Каре Вокер, а затим је претворио још једно додавање Вокера у још 2 поена тако што је закопао скакача са основне линије од 12 стопа. Мејси Киснер би са линије слободних бацања ишла са 3-4, а Сцреаминг Еаглес би забележили тешко изборену победу од 57-51 и зарадили повратак на НИСПХСАА Фајнал фор следећег викенда.