РАИДЕР РУН СЕ НАСТАВЉА: Фудбал за девојчице Пал-Мац напредује у Фар Вест Регионал

По први пут за две недеље, Пал-Мац не би морао да брине о киши и влажним условима за игру. Идеално време за новембарски фудбал наступило је у Пенн Иану да Ред Раидерси играју са колегама шампионима у одељку Хаверлинг да виде ко ће представљати Секцију В на регионалним турнирима за девојчице у класи Б.

Првих 10 минута протекло је мирно док су се екипе сместиле за такмичење. Пал-Мац би први ударио, пошто је Реган Дил постигао почетни гол на 10’. Међутим, резултат би се брзо смирио, пошто су се Рамс и Ред Раидерс борили до полувремена, а резултат је остао 1-0 кроз првих 40.

Друго полувреме је почело исто као и прво, без гола одмах, а тако ће остати и првих 20 минута другог полувремена. Кајли Веге би постигла кључни гол осигурања на 23’ другог полувремена и повећала предност Пал-Мака на 2-0. За пет минута до краја игре, Хаверлинг је шутирао преко потребан гол и смањио предност на 2-1. Пал-Мац је, међутим, успео да спречи Ремсе да преузму потпуну контролу на крају утакмице, победивши у мечу против Хаверлинга са 2-1, и што је најважније закључавши своје место у регионалној рунди државног плеј-офа. Пал-Мац ће сада играти са представником класе Б ван Секције ВИ у суботу. Победник Левистон Портер и Рои-Харт отпутоваће у Секцију В да се суоче са Пал-Мац-ом у суботу од 17 часова у Каледонији-Мамфорд.