Пивари су савладали Херонсе 3-1 у утакмици Либерти лиге

Хокејашки тим колеџа Вилијам Смит пао је данас поподне са 3-1 од Вассар колеџа у утакмици Либерти лиге на гостовању. Херонси су пали на укупни резултат 5-5 и 1-1 на конференцији, док су Бреверси прешли на укупно 7-3 и 2-0 у Либерти лиги.

Васар је надиграо Вилијама Смита са 10-5 и држао предност од 8-3 у шутевима на гол. Херонси су извели пет казнених корнера у поређењу са четири Бреверса. Пет различитих чапљи регистровало је један хитац поподне, при чему су постдипломци , старији  и јуниори  сваки погодили мету.

ТРЕНУТЦИ УТАКМИЦЕ:

• Васар је отворио резултат 9:23 након што је преокрет у одбрани Вилијама Смита довео до прилике за једанаестерац за Бреверс. Софиа Бесет је искористила шансу, доневши Васару рано вођство од 1-0.
  • Бреверси су задржали замах до краја првог полувремена, држећи Херонсе на нулти шутевима у полувремену.
  • Вилијам Смит је узвратио у трећој четвртини, испаливши пет шутева и зарадио свих пет својих казнених углова.
  • Чапље су ушле у таблу у 41. минуту након што су досуђене казнени корнер. Максвел је послао лопту до Мантионеа који је одмах упутио ударац. Мантионеов ударац се одбио од Максвеловог штапа и савладао голмана Бруера и изједначио на 1-1.
  • Након 2:35 у последњу четвртину, Бреверси би повратили вођство. Бесет је послала лопту преко кавеза која је пронашла штап Тори Бејкер, која је пробила серију.
  • Вилијам Смит је гурао бројеве напред до краја такмичења, покушавајући да ухвати гол за изједначење. Васар је постигао гол осигурања са мање од два минута до краја игре док је Бесет зграбила своју другу асистенцију у игри када је затекла Јацлин Нарлески како сече испред кавеза.
  • Фостер је одиграо свих 60 минута на голу за Херонсе, забележивши четири одбране поподне. Сада има 1-2 у сезони.