ЛЕЈКЕРС ИДЕ НАЗАД: Дечаци из Сканеателеса освојили државну титулу

Пошто прошле сезоне није било државних турнира, фудбалски тим дечака за Сканеателес је морао да чека дужи период од већине да би добио прилику да одбрани титулу у класи Б на државном нивоу. На том путу у недељу ујутро био је познати противник на државном нивоу у Хаверлинг Рамсу Секције В. Тимови су се изједначили у државном полуфиналном колу 2019. на путу Лејкерса до државног шампионата.

Требало је неко време да поентира, али је на 25′ Шон Кервик постигао први гол на утакмици, доводећи Сканеателес у вођство од 1-0. Резултат је остао до другог полувремена када је Хаверлинг погодио на 10′. Показало се да је одбрана на врхунцу, а са преосталим резултатом 1-1 на крају регуларног дела, требало је да се одигра узбудљива завршница. Офанзивни напад Лејкера ​​био је на потезу у продужецима, пошто се Овен Чејни повезао са Џеком Филипсом и довео верне Сканеателеса у лудницу, постигавши победнички гол за 13 минута до краја продужетка. Победа 2-1 за Сканеателес обезбедила је другу узастопну круну класе Б у Њујорку у фудбалу за дечаке. Лејкерси ће такође завршити сезону са непораженим резултатом од укупно 21-0 и 9-0 у лиги.