Кортланд избацује Хобарт, 3-0

Фудбалски тим колеџа Хобарт поражен је од СУНИ Цортланда са 3-0 у неконференцијском такмичењу на Козенс Филду у уторак поподне. Са поразом, Државници сада имају укупни резултат 4-3-3 ове сезоне.

одиграо свих 90 минута на голу Државника и остварио две одбране. Лук ван Гален је одиграо свих 90 минута на голу за Кортланд и направио шест заустављања

КЉУЧНА СТАТИСТИКА:

• Црвени змајеви су завршили са предностом од 11-10 у шутевима. Хобарт је имао предност од 6-1 у ударцима из угла.
  • Матео Мара је узео у обзир сва три гола за Кортланд, завршио је са два гола и асистентом

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ:

• Марра је отворио гол у шестом минуту. Кејд Денлингер је био заслужан за асистенцију на голу. Послао је водећи пас до Марре, који је ударио поред голмана Хобарта.
  • Државници су имали своје шансе у првом полувремену, завршивши са резултатом 7-4 у шутевима.
  • испалио је хитац из 18 јарди који је зауставио ван Гален.
  • У 44. минуту, ударац са врха шеснаестерца је промашио пречку.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ:

• Кортланд је повео са 2:0 у 49. минуту другим голом Маре на утакмици. Пресекао је пас у петерцу и упутио ударац са пречке у задњи део мреже.
  • Десет минута касније, Ај Алит је одбио ударац од пречке.
  • Мет Шулц је додао гол осигурања у 69. минуту. Сакупио је водећи пас од Марре и откинуо његов ударац у доњи десни угао кавеза.

ГОРЕ СЛЕДЕЋЕ:

• Хобарт ће се вратити у акцију у суботу, 8. октобра, када на Козенс Филду дочекује 20. Кларксона. Почетак такмичења Либерти Леагуе заказан је за 14 часова.