Корнелова одбрана блиста у победи над Брауном

Одбрана Цорнелл Биг Реда имала је један од најтежих задатака у ФЦС ове недеље, припремајући се за напад Брауна који је био први у пролазу, девети у укупном нападу и 25. по голу. Корнел је успео да искористи ову прилику, држећи моћне Медведе у шаху током победе од 36-14 на Шоелкопф Филду. Први пут од 2017. године, Карнелијан и Вајт су убацили три пресретања у једном такмичењу. Корнел (3-3, 2-1 Ајви) се вратио на 0,500 победом и прешао у четири изједначења за вођство у Ајви лиги са Харвардом, Пеном и Дартмутом. Браун је пао на укупно 3-3 и 1-2 у лиги.

Бок Сцоре

Корнел је повео са 20-0 на полувремену и наставио да гради предност у трећој четвртини. Биг Ред је отишао напред са 33-0 након  повезивања са чврстим  при додиру од 37 јарди, а корнер бек је узвратио 55 јарди за резултат. Медведи су остали празни све до 5:48 у трећој четвртини када се Џејк Вилкокс повезао са Соломаном Милером за тачдаун од 61 јарду са само више од пет минута до краја треће четвртине. Браун је удвостручио пре краја треће четвртине када је Вилкокс пронашао Грејема Вокера на додавању од 43 јарде и смањио предност Корнела на 19, али  све је обезбедио победу Великом црвеном својим трећим голом из игре дана и 13. сезоне.

Млађи квотербек  је завршио својих првих 10 додавања и завршио утакмицу 27-од-39 на 330 јарди са два поена и једним прекидом. Била је то прва утакмица целе године да Ванг није водио партер, пошто је новајлија  избројао најбољи резултат у каријери 34 јарда на десет карри и хаус цалл. У језгру за примање, шест играча је ухватило најмање додавања за вучу, укључујући , , и , од којих је сваки прешао преко 70 јарди у изласку.

У дефанзиви,  и браћа   и  сваки су се избројали у пресретнућу. П. Луис је открио да је платио прљавштину на свом пику, вративши лопту 55 јарди у крајњу зону, што је најдужи пријем за Корнел тог дана. водио је тим у мечевима са осам.

Одбрана Корнела задржала је Браунова Џејка Вилкокса на 208 јарди од 208 јарди на 19 од 39 додавања, укључујући три пика и два тачдауна. Направио је само пет од својих првих 15 додавања за 19 јарди. Вилкокс је, међутим, водио игру трчања, јурећи 51 јарду у седам покушаја. Браунов водећи примач, Вес Рокет, одржао је један пријем на шест мета. Милеров један улов водио је све примаче Беарса за 61 јарду. Грејем је изједначио број са 61 јардом на два хватања.