ОПРОШТАЈ ОД ПРАВДЕ: Суперзвезда Лајона постиже 44 у финалној утакмици као Ц.Г. Фини избацио Лавове из постсезоне

Након што су у петак увече у Блуе Цросс Арени освојили 19. титулу у својој школи, Јустице Смитх, старији Јустице Смитх и његови саиграчи, скренули су пажњу на трку на државну титулу. Њихова прва препрека би био обрачун са тешким Ц.Г. Финнеи тим, шампиони Одељења В класе Ц1, у средњој школи Неварк у понедељак увече.

пића за детоксикацију да прођу тест на дрогу

Пред препуном фискултурном салом, сениори Лиона су размењивали ударце са Ц.Г. Финнеи старији истакнути Кееган Оцорр и феномен 8. разреда Маркус Робинсон. На крају је Ц.Г. Финнеи Фалцонс и главни тренер Јое Марцханд који ће освојити победу резултатом 92-88 и наставити да се суоче са Цал-Мамом у утакмици за игру класе Ц у среду увече у Блуе Цросс Арени.

Лајонс је скочио у рану предност од 12-5 заостатка за 2 тројке у првој четвртини од сениора Давид Веавер-а, али је Финнеи јурнуо назад и повео са 21-19 након прве трећине.

Повећали би предност на 43-39 на полувремену иза 17 поена у првом полувремену и Маркуса Робинсона и Финнија сениора Калеба Ангера који су закопали 5 тројки.

Фини би продужио вођство на чак 11 поена у другом полувремену. Лајонс би смањио заостатак на 1 поен, али је Фини узвратио потезима Окора и Робинсона да би вратио разлику на 8. Окор би у последњој четвртини отишао 6-8 са линије слободних бацања да би запечатио победу и приближио се каријеру једног од великана свих времена који је икада носио униформу Лиона.

Џастис Смит би завршио са 44 поена и завршио каријеру на само 11 поена мање од 2.000 поена. Дејвид Вивер је постигао 18 поена уз 4 тројке у својој последњој утакмици за Лавове. Други разред Хорас Бетс ИВ завршио је са 9, јуниор Бенџи Кемп постигао је 8, а сениор Арон Ромеро је постигао 4 поена. Другогодишњак Џастин Смит је задржао 2 бода у сезони.

За Фалконсе, Киган Окор је постигао 36 поена, 27 у другом полувремену, док је осмаш Маркус Робинсон постигао 29. Кејлеб Ангер је постигао 24 поена уз 6 тројки пре него што је фаулирао на крају утакмице. Једини други Фалконси који су постигли гол били су Џош Тејлор који је имао 2 поена и Ксавијер Смит који је погодио једно слободно бацање.

Успс праћење не ради 2015

За главног тренера Дина Шота ИИ и његове лавове, завршавају сезону као шампиони Секције В класе Ц2 са укупним резултатом 21-3.