ЕР/Гананда се пласирала у полуфинале државе победом над Медином резултатом 26-24

Фотографија путем: Мери Маргарет Џонсон

Ист Рочестер/Гананда Бомберси (12-0) победили су Медину Мустанге (11-1) коначним резултатом 26-24 у невероватно узбудљивој класи Ц Фар Вест Регионал у Вилијамсвилској јужној средњој школи у суботу поподне.

Утакмица је прешла на полувреме нерешено на 6-6.

Мустанзи и Бомберси су постигли по пар тачдауна у трећој четвртини, а у четврту четвртину отишли ​​су нерешено 18-18.

ЕР/Гананда је повратио вођство два минута у последњој четвртини након тачдауна и конверзије за два поена.

Медина је постигла тачдаун за седам минута до краја и смањила предност на 26-24, али покушај са два поена је био неуспешан.

Мустанзи су имали прилику да поведу или добију утакмицу са 2:55 до краја, али су преокренули лопту.

Са победом, ЕР/Гананда иде у полуфинале Атлетског савеза Државне јавне гимназије у Њујорку 27. новембра у средњој школи Цицеро-Нортх Сирацусе, где се суочава са шампионом Централног региона, Ченангом Форксом.