Корнел се враћа да победи Лехаја

Четврти мушки лакрос тим Корнела постигао је последњих седам голова на утакмици и завршио импресиван повратак против Лехаја овог поподнева на Шоелкопф Филду. Велики црвени је савладао спор почетак који је довео до заостатка домаћег тима са 5-0 нешто више од седам минута у такмичењу и победио Моунтаин Хавксе са 14-9. Победа – Корнелова седма узастопна против Лехаја и њена пета узастопна на Шолокопф Филду – побољшала је Биг Ред на 2-0 на годишњем нивоу.

У другој узастопној утакмици, нападна јединица Великог црвеног била је доминантна, са 16 од 21 Корнеловог поена поподне. Џеф Тит и Кларк Петерсон су завршили са по четири гола. Тит је такође додао две асистенције како би се изједначио са Мајком Френчем за четврто место у историји Корнела са 105 асистенција у каријери, док је Петерсон доделио једну асистенцију. Џон Пјатели је постигао три гола и две асистенције.

Након нестабилног почетка, одбрана Биг Реда се смирила, а млађи голман Цаелан Буллен постигао је рекорд у каријери са 14 одбрана, укључујући седам у трећој четвртини, да би побољшао на 7-0 у својој каријери. Испред њега, одбрана Корнела је изазвала 12 од 19 Лехајових изгубљених лопти, а Брендон Салваторе је направио четири грешке Моунтаин Хавка. Одбрана је била само део дана за Салватореа, који је био критичан у обрачуну Великог црвеног, узевши тимски високих седам лопти и победивши 4 од 12 поновних стартова.

ЦорнеллБигРед.цом: Опширније