Корнел губи тешко од Колгејта

Јуниор Рицхие Кеннеи је бацио за 268 јарди и 87 јарди опоравком за тачдаун сениорке Јелани Таилор на крају првог полувремена подстакао је надигравање фудбалског тима Корнела у суботу, али је Колгејт изнудио преокрет на својој територији у последњи минут да се издржи победа од 21-20 над Биг Ред-ом на Шоелкопф Филду. Корнел је пао на 1-4, док су Рејдерси поправили на 1-7.

Сениор Харолд Колс је јурио на 89 јарди на 17 карри за Корнел, који је постигао гол у својој првој вожњи на утакмици на 39-јарди јуниора Герета Патле. Колгејт је узвратио са пар тачдауна крајем друге четвртине и повео са 14-3, а онда је био у одличној позицији да гурне вођство даље од линије од 3 јарде Корнела непосредно пре полувремена. Отпуштање квотербека Колгејта Гранта Бренемана од стране бруцоша Џејка Стебинса изнудило је петљање и довело до драматичног Тејлоровог повратка. Уместо заостатка од 17 поена на полувремену, Патлин екстра поен је повукао Корнела на четири поена на паузи.

Харолд Колс јури на страну током првог полувремена фудбалског тима Корнел

Велики црвени је преузео вођство у трећој четвртини након што је Кенијен пас са 5 јарди у тачдаун добио јуниора СК Хауарда. Раидерси су узвратили тачдауном у својој следећој вожњи и повели у четврту. Корнел је постигао један поен на Патлином поготку са 28 јарди са 13:49, али није могао да се приближи.