Корнел поправља на 9-0 након победе над Бостонским универзитетом

Метју Галајда је сигурно напустио Медисон Сквер Гарден у суботу увече срећнији него што је био последњи пут у најпознатијој арени на свету. Изванредни јуниорски голман мушког хокејашког тима Корнел направио је 28 одбрана да би спречио Биг Ред у победи од 2-0 над Универзитетом у Бостону у двогодишњој утакмици Ред Хот Хоцкеија, истерујући демоне из кошмарног излета на путовању тима у Њујорк прошле године.

С лева, Мајкл Регуш, Мет Стиенбург и Себастијан Дирвен славе Регуш

Пред Галајдиним првим искључењем у сезони и 15. у само 65 почетака каријере на универзитетском нивоу, Корнел је поправио на 9-0 први пут од 1969-70 – сезоне за памћење у којој Велики црвени никада није поражен, води на програм другог и најновијег државног првенства. Корнел је по други пут у последње три године последњи непоражени тим у рангу дивизије И.

Ако је Биг Ред показао слабост ове године, то је била његова неспособност да почне утакмице на чврстој нози. Показало се да субота није изузетак, јер је БУ претио рано и често током првих 10 минута. Галајда је најбоље одбрана потом стигла у 14. минуту, када је слегнуо раменима у покушају одвајања Алекса Бринка.