НАЗАД НА ДРЖАВЕ: Мидлакес је надмашио Дансвил и вратио се у Фар Вест Регионал у Бафалу

Мидлакес је направио 20 поена предности почетком четврте четвртине у уторак увече у утакмици државне утакмице Секције В класе Б против непораженог Денсвила у средњој школи Авон и зауставио касни напад Мустанга који је смањио предност на 9 и победио 68-56 одлука о слању Лади Сцреаминг Еаглес назад у Буффало Стате и НИСПХСАА Елите Еигхт.

Алаина Форбс је предводила Мидлакеса са 34 поена, 4 асистенције и 6 скокова. Кара Вокер је додала 13 поена и 3 асистенције. Мејси Киснер је имала 8 поена и повукла 7 скокова након што је одсуствовала већину првог полувремена након што је направила два рана фаула. Сидни Пасалаква је узела 10 скокова, а Хана Галовеј убацила 6 поена за Лејди Иглс. После повреде Меган Колачино и Киснерове грешке, ученица 8. разреда Кели Вокер видела је значајне минуте и одиграла је добро. Денсвил је предводила Грејс Ритенхаус која је постигла 18 поена у поразу.

Пораз је окончао сезону шампиона Секције В класе Б2 Дансвилле са резултатом 22-1. Шампион класе Б1 Мидлакес је поправио на 21-3 и играће следеће у суботу против победника Источне Ауроре/Југозапада ван Секције ВИ за улазак у НИСПХСАА Фајнал Фоур где су Сцреаминг Еаглес завршили сезону прошле сезоне против Саскуехане долине. Суботња утакмица је заказана за дојаву у 17:00 у Буффало Стате и преносиће се уживо на ЛивингМак радију.