Амеркс крстаре до победе од 7-3 над Беарсима

Американци из Рочестера (10-6-0-0) су изјурили до вођства од 4-0 и никада се нису осврнули на свој пут до пораза Херши Берса са 7-3 (8-6-2-1) у петак увече у битка темељних франшиза Америчке хокејашке лиге у Тхе Блуе Цросс Арени.

Амеркси су еруптирали за четири гола у игри, а шест различитих играча су постигли више поена. Меч је био 461. меч свих времена између два најстарија тима АХЛ-а и први у Рочестеру од 23. октобра 2019. Победом, Рочестер, који је укупно победио у 10 од последњих 15 утакмица, освојио је најмање један бод у шест од последњих 11 утакмица са Медведима датирају из кампање 2016-17, и то 5-5-1-0 током тог периода.

Џек Квин и Марк Јанковски су забележили сваки гол и две асистенције, док је Пејтон Кребс завршио са три асистенције. Мајкл Мерш (2+0), Итан Проу (0+2) и Џеј Џеј Петерка (0+2) забележили су игру са више поена. Мејсон Џобст, Шон Мелоун и Рајан Мекинис постигли су по један гол. Оскари Лаконен и Џош Тевес су зарадили асистенције.

Голман Уко-Пекка Луукконен (6-6-0) уписао је свој осми наступ у последњих девет утакмица и 12. укупно. Фински голман се суочио са 40 шутева, укључујући 27 у последњих 40 минута игре и остварио своју шесту победу у сезони. Лууконен је изједначен на шестом месту у АХЛ лиги по победама, док је четврти у оба минута (685) и одиграних утакмица (12).

Уз ноћ са две асистенције, Јое Снивели је водио напад Беарса док су Мејсон Морели, Герет Пилон и Коди Кларк упалили лампу. Од почетка новембра, Снајвели је постигао седам голова и седам асистенција за 14 поена, док је током тог периода остварио три утакмице за три поена и пет више поена.

У уводном оквиру, два клуба су комбиновала 52 казнена минута и Амеркс је повео са 3-0. Два Рочестера су дошла као предност човека, а друга у наредним секундама после игре снаге.

Мерш је постигао два од три гола у својој другој утакмици са више голова у сезони. Био је то његов први пут да је постигао два гола у истом периоду од 24. марта 2017. као члан Онтарио Реигн-а. Капитен тима Амеркса је сада забележио 16 поена (9+7) и пет више поена у последњих 14 утакмица и тако се померио на друго место у тиму по стрелцима.

Рочестер је повећао своју предност на четири при резултату 16:09 у другој трећини, пошто је Малоун погодио Петерка и Тевеса са терена.

Херши је избрисао нулу на семафору у последњих 30 секунди кадра када су се Кларк и Снајвли утрчали у игру 2 на 1.

У првих осам минута последње строфе, Медведи су додали пар голова у размаку од мање од једног минута да би супротставили резултат Јобста у игри на 4:09.

зелена вена маенг да кратом

Након што је Херши донео резултат на 5-3, Рочестер је узвратио са следећа два гола и ставио утакмицу ван домашаја, пошто су Квин и Јанковски забележили 10. односно четврти гол у сезони.

НАЈГЛАВЉЕ ИГРЕ:

Амеркси завршавају седмицу од три утакмице док у суботу, 26. новембра, први пут ове сезоне путују на Медицински универзитет Упстате како би се борили на Сиракузи кранчу. У 19:00 часова такмичење ће бити други од 12 заказаних мечева између два ривала из Северне дивизије, а све акције ће се преносити уживо на Тхе Спортс Леадер 95.7 ФМ/950 АМ ЕСПН Роцхестер, као и на АХЛТВ-у.